Tapetai – išskirtinė interjero detalė, kuri savo raštais gali suteikti kambariui nemažai šarmo ir charakterio. Šiandien interjeruose dažnai naudojama ir akį patraukianti detalė – akcentinė siena dengta netikėto dizaino tapetais. Šiandien tapetų pasirinkimas yra tikrai nemenkas, pradedant nuo daugybės piešinių ir raštų iki skirtingų fizinių savybių (pavyzdžiui: plaunami tapetai, dažomi tapetai ir t.t.). Pristatome 7 netikėtus tapetų panaudojimo būdus interjere, kai originaliai galima panaudoti užsilikusius tapetus ne ant sienų.

 1. Tapetų panaudojimas įklijuojant juos tarp laiptų pakopų. Tokius laiptų tarpus žmonės palieka visai nedekoruotus arba puošia juos keramikinėmis plytelėmis, uždengia kilimu. Tapetai – kitas sumanus būdas dekoruoti šią vietą. Tai puiki vieta eksperimentuoti su skirtingos spalvos bei raštų tapetais. Apklijuoti laiptų pakopų tarpai atrodo itin originaliai ir žaismingai.

  Šaltinis: decor8
  Šaltinis: decor8
 2. Tapetai iš vidinės durų pusės. Tiems, kuriems pabodo senų durų išvaizda, gali papuošti jas iš vidinės pusės. Tapetai gali būti užklijuoti ant durų taip, kad taptų įdomia interjero detalė, tokios uždarytos durys ne tik savaime atrodys unikaliai, bet taip pat kambario erdvei suteiks papildomą spalvą arba raštą.
 3. Sandėliuko sienos. Jeigu namuose turite sandėliuką, žinote, kad tai yra uždara ir paprastai nematoma namų vieta, kurios prireikia tik tuo atveju, kai iš jos reikia pasiimti arba į ją patalpinti kokį nors namų apyvokos daiktą. Sandėliukai dažnai būna gan tamsūs ir niūrūs, tad galite išklijuoti jo sienas tapetais, tokiu būdu ši erdvė pasidarys kur kas jaukesnė.

  Šaltinis: andersenseven.typepad
  Šaltinis: andersenseven.typepad
 4. Stalčių vidus. Tapetai gali atrodyti labai žaviai stalčių viduje. Namų darbo ofiso stalui papuošti, prireiks visai nedaug tapetų, o skirtumas atidarius tokius stalčius pus didžiulis. Tapetais išklijuotas stalčių vidus gali būti ryški, spalvinga ir netikėta detalė, pakelianti nuotaiką.
 5. Knygų lentynos nugarėlė. Tapetai gali atrodyti itin originaliai ant vidinės knygų lentynos sienelės. Jeigu jūsų interjeras yra saugus, jame yra mažai spalvų ar raštų, tai būdas įnešti ryškią detalę į namus. Lengviausia ištapetuoti knygų lentyną, kurios lentynos išsitraukia, taip vienu kartu galima ištapetuoti visą nugarėlę, bet galima tapetuoti ir atskirais gabalėliais.

  Šaltinis: Kris @ Driven by Decor
  Šaltinis: Kris @ Driven by Decor
 6. Virtuvės salelė bei atviros lentynos. Virtuvėje užsilikusius tapetus galite panaudoti keliais būdais. Pirma: jei namuose turite virtuvės salelę, ją galite apklijuoti raštuotais tapetais, taip šis objektas atrodys kaip išskirtinis interjero elementas. Antra: kaip knygų lentyną, taip ir atviro tipo lentynas virtuvėje, galima papuošti tapetais.

  Šaltinis: Emma Chapman
  Šaltinis: Emma Chapman
 7. Tapetai rėmeliuose. Pats paprasčiausias tapetų panaudojimo būdas – įrėminimas. Išskirtinio dizaino tapetai gali tapti visai netikėtu meno kūriniu, kurį įrėminę galite eksponuoti ant sienos. Patariama įrėminti keletą skirtingų tapetų ir iš jų sukurti sieną galeriją.
  Šaltinis: manuelcanovas
  Šaltinis: manuelcanovas

  Dar truputis inspiracijos

  tapetai ant laiptų