Renkantis tinkamiausią kilimą savo namams, reikia atsižvelgti į tris svarbius aspektus: medžiagą, spalvą bei dydį. Be šių trijų itin svarbių savybių, yra dar vienas kilimo aspektas, kuris daro nemažą įtaką erdvės suvokimui, jos išvaizdai – tai kilimo forma.

Netinkamos formos kilimas erdvę išbalansuoja, o apgalvotai parinkta jo forma erdvei suteikia harmonijos ir sukuria nepriekaištingo stiliaus įspūdį. Šiame tekste pateiksime kelis paprastus patarimus, kada geriausia rinktis kvadrato, kada stačiakampio, o kada ovalo formos kilimą.

Stačiakampio formos kilimai

  1. Stačiakampio formos kilimai – tai tradiciniai kilimai, jie paprastai tinka visose būsto erdvėse ir gali būti derinami prie įvairiausių kavos bei valgomojo stalo formų.
  2. Tokie kilimai ypač tinka dideliuose, erdviuose kambariuose bei atvirose, didelėse erdvėse.
  3. Ploni ir ilgi stačiakampiai kilimai taip pat tinka nevisai tradicinėse vietose: ilguose koridoriuose, virtuvės zonose ir panašiai.
Šaltinis: HighBoy
Šaltinis: HighBoy

Kvadrato formos kilimai

  1. Kvadrato formos kilimas labiausiai tinka kvadrato formos kambariui.
  2. Kvadratiniai kilimai dera su kvadratiniais stalais. Toks kilimas gražiai dera tiek su kvadratiniais kavos staliukais, tiek su kvadratiniais valgomojo stalais.
  3. Madingas derinys – dviejų kvadrato formos kilimų derinimas. Šiandien itin madinga vienoje erdvėje derinti kelis kilimus, juos dedant vieną ant kito, tam puikiai tinka du kvadratinės formos, bet skirtingo dydžio ir/arba tekstūros kilimai.
Šaltinis: Style Studio C
Šaltinis: Style Studio C

Ovalo formos kilimai

  1. Minkštai ir žaismingai atrodantys kilimai.
  2. Ovalūs kilimai tinka mažuose kambariuose, jie optiškai padidina erdvė.
  3. Žaviai atrodo ovalo formos kilimo ir ovalo formos stalo (kavos staliuko ar valgomojo stalo) derinys.
  4. Šie kilimai gali sušvelninti erdvę, kurioje yra daug kampuotų, “aštrių” formų.
dailydreamdecor
Šaltinis: dailydreamdecor

Truputis įkvėpimo kilimai Cigno

kilimas-cigno-1024x1024