Iš interjero paprastai galime daug pasakyti apie namų šeimininką. Apie žmogaus asmenybę galime spręsti iš jo pasirinktų spalvų intensyvumo, baldų dizaino, įvairių akcentų bei asmeninių mažmožių, kurie veikdami drauge sukuria charakteringą erdvę. Kiekvienas iš mūsų stengiasi apsupti save daiktais, kurie teikia geras emocijas, asocijuojasi su prisiminimais, ramina ir sukuria harmonija. Tačiau dėl greito gyvenimo būdo, kartais mums reikia paprastumo, minimalumo bei monochromatinės elegancijos. Mylintiems juodos ir baltos kombinaciją pateikiame penkis patarimus, kaip sukurti įdomu ir charakteringą monochromatinį interjerą, pasitelkus baldus, akcentus, apdailą ir kitas gudrybes.
• Atskirų erdvių išryškinimas. Kad interjeras neatrodytų nuobodžiai, patariama išryškinti atskiras kambario erdves, kurios paprastai skirstomos pagal paskirtį, o atpažinti jas galima pagal naudojamus baldus. Pavyzdžiui: miegamąjį paprastai galima suskirstyti į miegamojo zoną, skaitymo arba darbo erdvę. Išryškinti atskiras kambario zonas galima naudojant kontrastą. Miegamojo zonoje, tokiu atveju, galima kurti kontrastą tarp kilimo po lova ir lovos užklotų. Skaitymo zonai išryškinti galima pasirinkti juodos spalvos krėslą ir ji papuošti baltomis pagalvėlėmis (arba atvirkščiai).


• Juoda – svarbiausias akcentas. Juoda puikiai tinka kontrastui kurti. Juoda gali monochromatiniui interjerui suteikti išskirtinumo bei ryškumo. Miegamojo kontekste tai gali būti juodi akcentiniai baldai, pagalvėlės, rėmeliai meno kūriniams ir kita.

• Juodos ir baltos derinimas pasitelkus pilkos spalvos atspalvius. Juoda ir balta yra priešingybės, tad raminančiam spalvų perėjimui siūloma naudoti pilkos atspalvius nuo tamsus iki šviesaus arba atvirkščiai. Praktiškas patarimas: pasitelkę tokį spalvos atspalvių naudojimą interjere sukursite labai natūralų balansą.

• Metalo ir kiti blizgūs paviršiai. Kai erdvėje vyrauja balta, juoda bei pilka, smagu yra žaisti su atspindinčiais paviršiais. Naudojant metalinius ar šilkinius paviršius, galima išgauti labai įdomius rezultatus, kurie kis priklausomai nuo dienos meto ir natūralaus apšvietimo.

• Pasikartojimas. Interjere labai svarbi taisyklė – pasikartojimas. Kai dirbama su tokia ryškia spalva kaip juoda, svarbu pasikartojančiai ją naudoti visame patalpos interjere (tai gali būti baldai, akcentai, nedidelės detalės).

inspiracija

Kėdė