Skandinaviško dizaino esmė sutelpa į trijų žodžių formulę: naudingumas, paprastumas bei minimalizmas. Būtent dėl šių savybių skandinaviški baldai yra populiarūs ne tik pačiose Skandinavijos šalyse (Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Danijoje), bet ir visame pasaulyje. Šiandien skandinaviškų baldų paklausa Lietuvoje taip pat yra ganėtinai didelė ir nuolat auganti, todėl interjero salonai ima bendradarbiauti su vis įvairesniais naujais skandinavų gamintojais.
Skandinaviško dizaino baldai visų pirma pasižymi aukšta kokybe. Baldams naudojamos tokios aukščiausios klasės medžiagos, kaip: mediena, fanera, oda, vilna, marmuras ir t.t.. Paprastai šie baldai gaminami rankomis, todėl juose atsispindi nepriekaištingas meistriškumas. Balduose naudojama mediena dažnai yra paliekama kuo natūralesnė, ji nedažoma, kad galima būtų matyti jos natūralius raštus. Kita skandinaviško dizaino skiriamoji savybė – spalvų paletė. Paprastai skandinaviškame interjere vyrauja balta spalva, būtent tam, kad centriniu objektu taptų baldai bei aksesuarai. Kaip interjere, taip ir balduose dažnos neutralios spalvos (balta, pilka, kreminė) arba blukintos spalvos (melsva, žaslva, rausva). Skandinaviškų baldų dizaine pinasi inovatyvumas su funkcionalumu. Savo forma jie atspindi dvidešimto amžiaus vidurio modernizmą: glotnios linijos, jokių aštrių kampų, tokiu būdu balduose subtiliai atsispindi paprastumas ir elegancija.
Nusprendusiems savo namus papuošti skandinaviško dizaino baldais, rekomenduojame tris baldus nuo kurių derėtų pradėti: trivietės sofos, kėdės arba fotelio su medinėmis detalėmis bei šviestuvo. Skandinaviškų triviečių sofų pasirinkimas tiek medžiagų, tiek dizaino prasme yra be galo didelis, tokio tipo sofa patraukli ne tik kaip vieta prisėsti knygos skaitymui ar televizoriaus žiūrėjimui, bet ir puiki vieta prigulti dienos metu. Kitas baldas į kurį derėtų investuoti, kuriant skandinavišką interjerą – kėdė ar fotelis su medienos detalėmis, būtent medis yra labai skandinaviška. Skandinavų meilė gamtai yra labai ryški visuose gyvenimo si, o toks natūralios medienos naudojimas interjere įneša truputi gamtos ir šilumos į namų erdvę. Apšvietimas skandinaviškuose namuose užima vieną svarbiausių vietų, todėl taip pat patariama investuoti į gerą skandinavišką šviestuvą. Gerai parinktas šviestuvas jūsų namuose sukurs ypatingą atmosferą, tiek dienos metu kaip subtilus aksesuaras, tiek tamsiuoju paros metu, skleisdamas šviesą.