Klasikinis interjero stilius ir šio stiliaus baldai – populiarus pasirinkimas vertinantiems prabangą. Jau pats žodis „klasika“ asocijuojasi su elegancija ir patikimumu. Klasikiniai baldai yra inspiruoti antikos bei renesanso laikotarpių, kai prabanga ir grožis buvo be galo vertinami ir aukštinami. Klasikiniai baldai – tai tokie baldai, kurie neišeina iš mados, todėl investavę į šio stiliaus baldus džiaugsitės ilgaamže investicija.

Klasikinių baldų dizainui būdinga: aukščiausios kokybės medžiagos, linijų aiškumas, proporcingumas. Klasikiniame interjere labai vertinama simetrija, kambario kompozicija paprastai yra tarsi veidrodžio atspindys, tad meilė simetrijai atsispindi ir baldų dizaine. Balduose dažnai naudojamas raudonmedis, riešutmedis, kurie tiesiog alsuoja klasika. Klasikiniame dizaine taip pat naudojama daug marmuro, žalvario, krištolo. Apmušalams bei užuolaidoms naudojamos prabangios medžiagos, populiaru naudoti: šilką, aksomą, damastą, liną, medvilnę. Grakščių linijų balduose vyrauja įvairūs įrėžti ornamentai su augalų, mitų motyvais. Vyraujančios spalvos – žemės atspalviai: gelsva, smėlinė, ruda, žalia ir kitos.

Klasikiniai baldai pasižymi ne tik prabanga, bet ir taisyklingumu, detalumu, juose jaučiama harmonija. Renkantis šio tipo baldus išskiriami keletas itin populiarių baldų: 1). centrinis masyvus objektas, aplink šį baldą bus kuriamas likęs erdvės interjeras, tai gali būti masyvus stalas, prabangus minkštas baldas ar židinys; 2). Įvairūs šviestuvai (klasikiniame interjere populiarūs elegantiški toršerai, ornamentais puošti stalo šviestuvai ir kiti); 3). veidrodžiai (klasikinio dizaino veidrodžiai paprastai turi ypatingai detalius rėmus).

Šiandien interjero tendencijose galima pastebėti tokį reiškinį: pradedama maišyti klasikinį stilių su moderniu, to pasekoje atsiranda hibridinių šių dviejų stilių baldų. Paprastai tokiuose balduose išlaikomos klasikiniams baldams būdingos formos, bet įvairuojama medžiagomis, spalvomis bei akcentais.