Tapetai šiandien neabejotinai yra grįžę į madą ir visiškai suprantama kodėl, juk ši sienų apdailos medžiaga pasižymi neįsivaizduojamo dydžio gausa. Tapetų raštai, spalvos, tekstūros ir net medžiagos gali būti parinktos taip, kad visiškai atitiktų jūsų skonį bei namų interjerą.

Tapetai yra vienas žaismingiausių ir originaliausių būdų vaiko kambarį padaryti jaukiu ir išskirtiniu. Tačiau vaiko kambario įrengimas ir dekoravimas gali būti gan sudėtinga užduotis, juk mažųjų pomėgiai greitai keičiasi (o pomėgius paprastai lemia jų amžius). Tad šiandien pristatome kelis specialistų patarimus, kurie padės išsirinkti tapetus, atsižvelgiant į vaiko amžių.

Mažiesiems – atsparūs tapetai (4-8 metai)

Tokio amžiaus mažieji yra labai kūrybiški ir mėgsta savo piešiniais puošti sienas, baldus, o kitą kartą net ir grindis. Renkantis tapetus tokio vaiko kambariui, patariama rinktis plaunamus, vinilinius tapetus. Šiandien rinkoje galima rasti vinilinių tapetų, kurie gali būti panaudoti kaip spalvinimo knygelė (vaikai gali ant tapetų esančius piešinius užpildyti spalvotais, vandeniu nuplaunamais pieštukais). Tokius tapetus vėliau bus galima nuvalyti.

Tematiniai vaiko kambario tapetai (8-11 metų)

Šio amžiaus vaikai paprastai jau turi ne vieną pomėgį, o vieną iš jų galima subtiliai perteikti ant kambario sienų. Nesvarbu koks tai pomėgis bebūtų: gyvūnai, sportas ar išgalvoti animacinių filmų / knygų veikėjai, rinkoje galima atrasti tapetų atvaizduojančių vaiko mėgstamą veiklą. Žinoma, reikia pabrėžti, kad vaiko pomėgiai gali greitai pasikeisti, todėl geriausia rinktis subtilesnius, neutralesnius tapetus su atitinkamo pomėgio simbolika.

Modernus tapetų dizainas paaugliams (12-16 metų)

Dekoruojant tokio amžiaus vaiko kambarį, svarbu galvoti apie tai, kad toks kambarys turės kartu užaugti su paaugliu. Specialistai dažnai rekomenduoja rinktis modernaus dizaino tapetus, pavyzdžiui, geometrinių raštų tapetus, kurie atrodo šiuolaikiškai ir kartu jaunatviškai.

Truputis inspiracijos: tapetai Barnie owl

tapetai