Visi puikiai žinome, kad gyvename streso ir kitų dirgiklių kupinoje erdvėje ir puikiai suvokiame namų harmonijos svarbą. Namai ir jų erdvė turi būti tam tikra oazė, į kurią grįžtame atsipalaiduoti ir atsiriboti nuo varginančių, kasdieninių įsipareigojimų, tačiau ne visada žinome, kaip susikurti tokią subalansuotą erdvę, į kurią visada norėtųsi sugrįžti darbo dienos pabaigoje. Šiandien psichologų, interjero bei dizaino specialistų siūloma atpalaiduojančių namų vizija – minimalistinis interjeras. Minimalistinis interjeras ypatingas tuo, kad jame atsisakoma apkrautos erdvės, nereikalingų daiktų ir baldų ir tokiu būdu yra sukuriama erdvi ir leidžianti atsipalaiduoti namų oazė. Pateikiame kelias idėjas, kurias pritaikius, minimalus interjeras ir skandinaviški baldai, jūsų namus pavers nuo streso apsaugančia tvirtove.

Apdaila. Kuriant minimalistinį interjerą – svarbiausia sukurti erdvumo įspūdį. Minimalistiniame kambaryje juntamas lengvumas, leidžiama lengvai ir netrukdomai judėti. Erdvumo įspūdžiui sukurti labiausiai tinka šviesi apdaila, paprastai: baltos sienos bei šviesios (pavyzdžiui: natūralios medienos) grindys. Tokia apdaila kambarį iškarto padaro vizualiai didesnį ir jame puikiai atsiskleidžia architektūrinės detalės, dekoro elementai bei baldai.

Šaltinis: theultralinx
Šaltinis: theultralinx

Skandinaviški baldai. Minimalistiniame interjere naudojami tik patys būtiniausi baldai. Minimaliems namams puikiai tinka skandinaviški baldai, kurie pasižymi savo forma bei funkcija. Šie baldai yra gerai žinomi dėl savo švarių linijų, kurios vizualiai bei fiziškai neapsunkina interjero. Tokie skandinaviški baldai, kaip: sofos, kavos staliukai, kėdės, atspindi vidurio amžiaus modernų dizainą, savo apvaliais kraštais bei natūralia palete. Skandinaviškas dizainas taip pat yra puikiai žinomas dėl savo inovatyvumo, kuris gali atsiskleisti per vietos sutaupymo faktorių. Populiarios baldų tekstūros minimalistiniame interjere: metalas bei mediena.

Šaltinis: Fancy!
Šaltinis: Fancy!

Apšvietimo svarba. Minimalistiniame interjere šviesa užima vieną svarbiausių vaidmenų. Idealu jei namuose yra daug natūralios šviesos. Dideli langai kambariui suteikia ne tik šviesos, bet ir erdvumo. Patariame kad langų dengimo priemonės būtų kuo minimalesnės, dienos metu visiškai atidengiant lango rėmą. Dirbtinis apšvietimas taipogi yra be galo svarbus, paprastai kambariui yra reikalingi keli šviestuvai (pagrindiniam ir atmosferiniam apšvietimui sukurti).

Šaltinis: brownstoner
Šaltinis: brownstoner

Minimalūs dekoro elementai. Minimalisto namuose aksesuarų paprastai yra nedaug: tik patys mėgstamiausi meno dirbiniai, paveikslai, fotografijos (paprastai panašios tematikos). Augalai šiame interjere – viena nuostabiausių dekoravimo priemonių, nes jie interjerui suteikia gyvumo bei gaivos.

Šaltinis: thedesignchaser
Šaltinis: thedesignchaser