Viena dažniausiai daromų klaidų interjere – netinkamas baldų parinkimas. Skirtingi baldų tipai tinka skirtingoms erdvėms, todėl nuostabiai atrodanti masyvi, patogi sofa, puošta daugybe pagalvėlių, tiks ne kiekvienai svetainei. Šiandien plačiau norime pakalbėti apie lengvai atrodančius baldus, kurie tiks ir patiks visiems, norintiems sukurti papildomos erdvės įspūdį namuose. Taip pat pabandysime atsakyti į du svarbius klausimus: kas yra lengvai atrodantys baldai ir kodėl juos verta rinktis savo namų erdvei?
Baldų dydis, spalva, forma bei medžiagiškumas turi didelę įtaką bendram erdvės suvokimui, pavyzdžiui: per dideli, tamsūs baldai gali sumažinti net šviesų, turintį pakankamai natūralios šviesios kambarį. Norėdami interjerą išlaikyti kuo erdvesnį, turėtume rinktis lengvus arba lengvai atrodančius baldus, kurie neapsunkina erdvės vizualiai, tai ypatingai svarbu dirbant su nedidelėmis erdvėmis. Iškarto reikia paminėti, kad lengvai atrodantys baldai, nebūtinai turi būti modernaus ar skandinaviško dizaino, baldų lengvumą nulemia jų spalvinės savybės, detalės bei medžiagos iš kurių šie yra pagaminti.
Spalva – lengvumas paprastai siejamas su šviesiomis arba neutraliomis spalvomis, todėl balti baldai interjere atrodo itin lengvai, o juodi baldai atrodo atvirkščiai. Forma – baldams lengvumo suteikia apvalūs kampai, minimalus dizainas, lengvos minkštųjų baldų atramos bei kojelės kurios pakelia baldą ir taip vizualiai padaro jį lengvesnį. Reikia paminėti, kad kvadratinės baldų formos yra laikomos nelengvomis ir apsunkinančiomis judėjimą erdvėje. Medžiagiškumas – su lengvai atrodančiais baldais asocijuojasi slidūs, atsispindintys paviršiai, pavyzdžiui: stikliniai arba metaliniai kavos staliukai.
Namų erdvėje dažnai norime susikurti vietą atokvėpiui, o lengvai atrodantys baldai atlieka būtent šią funkciją – neapsunkindami erdvės jie leidžia lengvai judėti erdvėje. Neapkrauta nereikalingomis ir blaškančiomis detalėmis, tokia erdvė visada atrodo švariai, jaukiai ir turi raminantį poveikį. Lengvai atrodantys baldai yra ne tik estetiškai patrauklūs, bet ir funkcionalūs. Šiandien dizaineriai, kurdami tokio tipo baldus, stengiasi įrodyti, kad lengvumas yra lygus patogumui, tad nereikia galvoti, kad minimalaus dizaino sofa bus nepatogi sėdėjimui. Šie baldai taip pat yra lengvai stumdomi, todėl įsigijus juos neturėsite problemų su baldų gabenimu.