Šiandien įsirenginėjant būstą itin daug dėmesio yra skiriama grindims (jos turi būti ne tik ilgaamžiškos, tvirtos, bet ir gražios). Naujas grindis būsto savininkai dažnai nori palikti kuo atviresnes, neuždengtas, kad galima būtų gėrėtis jų spalva, tekstūra bei dizainu. Tačiau sunku būtų įsivaizduoti svetainės erdvę be bent jau nedidelio kilimo. Juk kilimai – jaukumo elementai, kurie tiesiog skleidžia šilumą kambaryje. Yra daugybė priežasčių, kodėl svetainėje kilimas yra itin reikalingas, pateikiame kelias iš jų.

Šaltinis: adairs furniture & home
Šaltinis: adairs furniture & home

Kilimo galia “surišti” interjerą. Svetainėje stovinti sofa, kavos staliukas bei fotelis ar jų pora, baldai kurie atlieka konkrečią ir svarbią funkciją, bet be kilimo, jų kompozicija gali atrodyti tiesiog neužbaigta. Kilimai turiu rišamąją galią bei lengvai gali užbaigti svetainės zonos kompoziciją. Tinkamai parinktas kilimas sukurs harmonijos, balanso jausmą šioje erdvėje.

Kilimai – be galo svarbūs interjero akcentai. Kilimai yra ypatingi interjero akcentai. Galima rinktis iš daugybės jų spalvų, dizainų, tekstūrų. Kokiame kambaryje kilimas bebūtų, jis yra akį patraukianti interjero detalė. Svetainės zonoje jis dažnai tampa netgi pačiu svarbiausiu interjero akcentu, prilygstančiu meno kūriniui.

Šaltinis: @rebfre
Šaltinis: @rebfre

Jaukumas ir šiluma. Jaukumas ir šiluma tikriausiai yra akivaizdžiausios priežastys, kodėl kilimas yra reikalingas svetainės kambariui. Juk svetainėje praleidžiame itin daug laisvo laiko (leisdami laiką su šeima bei draugais, ar tiesiog skaitydami knygą, žiūrėdami televizorių), todėl savaime suprantama, kad trokštame šią erdvė paversti stilinga, jaukia ir patogia.

Garso izoliacija. Garso izoliacija nėra pirma kilimų savybė apie kurią pagalvojame, tačiau ji yra gan praktiška. Kadangi svetainė yra erdvė, kurioje vyksta pakankamai intensyvus judėjimas, kilimas gali padėti apsaugoti apačioje gyvenančius kaimynus nuo nepageidaujamo triukšmo.

Truputis įkvėpimo – kilimas.

kilimas patchwork