Kilimai turi galią sukurti pasirinktą kambario charakterį bei papildyti kuriamą interjero temą tekstūra arba spalva. Kilimų įvairovė nenuginčijamai yra itin gausi, todėl kilimo pasirinkimas nėra itin lengva užduotis. Ar žinojote, kad kilimo pasirinkimas priklauso ne tik nuo jūsų namų interjero stiliaus, bet ir nuo kambario kuriam jis yra renkamas? Šiame tekste aptarsime kuo skiriasi kilimai skirti miegamojo bei svetainės kambariui.

Kilimai skirti miegamojo erdvei. Kilimo vaidmuo šiame kambaryje yra sukurti jaukią, ramią ir intymią erdvę. Šioje erdvėje netinka itin ryškūs, iššaukiantys ir ekstravagantiški kilimai. Taip pat miegamajame yra vengiami kilimai su itin masyviais raštais, kurie gali vizualiai tokiai erdvei būti kiek per intensyvūs. Čia kur kas labiau tinka neutralūs, minkšti, natūralaus pluošto kilimai. Specialistai pataria rinktis tokias kilimo pluošto medžiagas, kaip: medvilnė, šilkas, vilna. Jeigu natūralaus pluošto kilimas neatitinka jūsų nusistatyto biudžeto, galite rinktis nailoninį kilimą, kuris savo savybėmis primena vilną. Renkantis kilimo dydį, paprastai interjero dizaineriai pataria rinktis didelių išmatavimų kilimą, tokiu būdu yra siekiama, kad kilimas kuo labiau suminkštintų erdvę.

Kilimai skirti svetainės kambariui. Svetainės kambaryje, ne taip kaip miegamajame, kilimai gali ir turi būti akį patraukianti interjero detalė. Rinkdamiesi kilimą svetainei, galite nebijoti rinktis ryškias spalvas, netikėtas tekstūras bei raštus. Kadangi svetainė – erdvė skirta ne tik jūsų laisvalaikio leidimui, bet ir užsukusių į svečius draugų užėmimui, čia paprastai yra įrengtos išvaizdžios grindys, tad neuždenkite jų kilimu nuo sienos iki sienos. Svetainei tinka vienas ar keli mažesni kilimai. Pavyzdžiui, šiuo metu itin populiaru “sluoksniuoti” kilimus vieną ant kito  (derinant skirtingų dydžių, skirtingų spalvų arba skirtingų tekstūrų kilimus).

Truputis inspiracijos – kilimas Almeria

kilimas almeria