Šiandien, kuriant jaukią namų erdvę, vis daugiau dėmesio skiriame valgomojo zonai, juk nenorime, kad tai būtų vien tik trumpam prisėdimui skirta erdvė. Smagu kai valgomasis tampa ir ilgesnių pasibuvimų vieta, kurioje malonu leisti laiką su draugais bei šeima. Tad kuriant valgomojo zonos kompoziciją, jaukiai ir kviečiančiai prisėsti erdvei sukurti galima į pagalbą pasitelkti kilimą. Kilimai šioje zonoje yra naudojami ganėtinai dažnai, nes jie sukuria jaukumo, šiltumo įspūdį.

Tačiau jų pasirinkimas nėra pati paprasčiausia užduotis, nes svarbi yra ne tik kilimo išorė, bet ir fizinės savybės, nes šioje zonoje vyksta intensyvus judėjimas, ant jo gali nukristi maisto likučių bei išsipilti įvairių skysčių. Pristatome kelis patarimus, kurie pagelbės renkantis kilimą valgomojo zonai.

Tinkamas kilimo dydis. Kilimai šioje erdvėje paprastai yra gan didelių išmatavimų. Specialistai pataria laikytis tokios taisyklės: valgomojo zonai reikia rinktis tokį kilimą, kurio centre pastačius stalą į visas puses nuo jo kojų kilimas tęstųsi dar apie 60 cm (kėdę atitraukus nuo stalo ji vis dar turėtų bent priekinėmis kojomis stovėti ant kilimo). Tačiau taisykles interjero kontekste visada galima laužyti, todėl paprastai galima rinktis ir mažesnius kilimus.

Kilimo forma. Kilimo formą galima rinktis pagal kambario formą arba valgomojo stalo formą. Jeigu kambarys yra stačiakampio formos, jame puikiai atrodys stačiakampio formos kilimas. Jei kambarys yra kvadrato formos, jame puikiai atrodo kvadratinis arba ovalus kilimas. Lygiai taip pat su stalo formomis: kvadratinis stalas dera su kvadratiniu bei ovaliu kilimu, ovalus stalas dera su ovaliu arba kvadratiniu kilimu, o stačiakampis stalas dera su stačiakampio formos kilimu.

Kilimo pluoštas. Renkantis kilimą valgomojo zonai, rekomenduojama rinktis kilimą, kurio pluoštas būtų tvirtas ir lygus, svarbu, kad prireikus jį būtų paprasta valyti. Taigi yra labai svarbi kilimo tekstūra, kuo lygesnis jo paviršius, tuo lengviau jį valyti (šiai erdvei tikrai netiks ilgo plauko, minkšti kilimai). Specialistai sako, kad valgomajam visai gerai tinka kilimai iš vilnos, nes vilna yra labai tvirta medžiaga.

Kilimo spalva. Kadangi valgomojo stalas būna nukrautas maistu ir gėrimais, nepatariama, kad po juo esantis kilimas būtų itin šviesus (nebent jis pagamintas iš lengvai valomos medžiagos). Paprastai yra patariam rinktis tamsesnius arba raštuotus kilimus.

Dar truputis įkvėpimo – kilmas JACQUARD DIAMONDS

kilimas