Kilimas nuo senų laikų yra neatsiejamas jaukaus interjero elementas. Tačiau šiandien, dėl sparčiai tobulėjančios grindų dangos produkcijos gamybos, kartais atrodo, kad dėl naujų, gan šiltų ir patraukliai atrodančių grindų kilimas namų erdvėje nebėra toks svarbus. Dvejojantiems, ar verta įsigyti kilimą, pateikiame 6 priežastis, kodėl kilimu verta papuošti savo namų erdvę.

Kilimai būdas interjerui suteikti trūkstamos spalvos, rašto ar tekstūros. Kilimai yra vienas tinkamiausių būdų į interjerą įnešti šiek tiek vizualinio “cinkelio”. Tai gali būti ryški spalva, netikėtas raštas arba išskirtinė tekstūra. Visos pastarosios kilimo savybės yra labai svarbios kuriant stilingą namų erdvę. Kilimai dekoro elementų kontekste išsiskiria savo įvairove, juk galima rinktis iš daugybės medžiagiškumo, dizaino, formos variantų.

Fotografija: Dane Deaner / Unsplash
Fotografija: Dane Deaner / Unsplash

Kilimų galia kurti jaukią atmosferą. Kilimas vizualiai erdvei suteikia švelnumo, minkštumo ir kartu jaukumo. Pavyzdžiui, svetainėje, šalia sofos ar po ja patiestas kilimas yra detalė, kuri sukoncentruoja dėmesį ir tarytum kviečia leisti laiką būtent šioje kambario zonoje. Netgi kilimėlis patiestas koridoriuje ar prieškambaryje užsukusiems svečiams kuria svetingos erdvės įspūdį.

Fotografija: Breather / Unsplash
Fotografija: Breather / Unsplash

Kilimai teikia papildomo saugumo. Be estetiško patrauklumo kilimai pasižymi ir praktiškomis savybėmis, pavyzdžiui, papildomos saugumo suteikimu. Minkšti kilimai patiesti ant kietų grindų minkština jų paviršių, tokiu būdu atsitikus nelaimei yra mažiau užsigaunama. Taip pat kilimas patiestas ant slidžių grindų teikia papildomos saugumo.

Fotografija: Breather / Unsplash
Fotografija: Breather / Unsplash

Kilimų teikiamas minkštumas ir švelnumas. O be viso to, ant kilimo yra gera iš šilta vaikščioti. Geras sprendimas yra patiesti kilimą miegamajame, kad išlipus iš lovos, basos kojos pirmiausia paliestų minkštą ir šiltą kilimą, o ne šaltas grindis. Taip pat patogu patiesti kilimėlį virtuvėje, kad gaminant maistą gausiai šeimai, kojos mažiau pavargtų.

Garso izoliacinės kilimų savybės. Dar viena puiki kilimų savybė yra garso izoliacija. Pavyzdžiui, kilimas patiestas po valgomuoju stalu sumažins stumdomų kėdžių keliamą triukšmą kaimynams. Beje, kilimas patiestas pustuščiame kambaryje mažina aidą.

Truputis įkvėpimo – kilimas

kilimas-shimo