Šiandien vis daugiau žmonių atsisako kiliminių dangų ir renkasi medines, šiltas, natūraliai atrodančias grindis. Kartu su medinių grindų mada išaugo ir kilimų skirtų atskiroms zonoms paklausa. Šiandien galima rinktis iš įvairiausių kilimų rūšių. Kilimai yra skirstomi pagal medžiagiškumą, tekstūrą, spalvą, formą, dydį ir net erdvę, kuriai jie yra skirti. Tad kas yra madinga būtent šiais metais? 2017 metais išryškėjo keletas kilimų tendencijų, kurios manome, kad savo populiarumą išsaugos dar kurį laiką.

Pirmoji tendencija – kilimai iš natūralių pluoštų. Šiandien dauguma gamintojų gali pasiūlyti produktų iš visai natūralaus pluošto (vilnos, bambuko, šilko, lino ir kitų panašių medžiagų). Ši tendencija puikiai atitinka šiuolaikinio žmogaus norą apsupti save natūralumu ir kokybe, taip pabėgant nuo masiško vartojimo. Dauguma žmonių nori savo namus paversti tikra oaze, atskiriančia nuo išorinio pasaulio, kurioje galima būtų pilnai atsipalaiduoti ir džiaugtis tik namų erdvei būdingais malonumais. Natūralaus pluošto kilimai ne tik erdvei suteikia šio trokštamo natūralumo jausmo, bet ir atrodo labai skoningai ir stilingai. Beje, dauguma natūralių pluoštų taip pat pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu.

Antroji tendencija – orientalinės tematikos kilimai. Šie ryškūs, raštuoti kilimai visada buvo gan madingi, tačiau šį sezoną jų populiarumas yra itin pastebimas (šios tematikos kilimais prekiauja tiek masėms skirti salonai, tiek į dizainerius orientuoti salonai). Orientaliniai kilimai paprastai asocijuoja su kelionėmis, svetimomis kultūromis, noru pažinti tai kas nepažinta. Dėl išskirtinių
raštų bei spalvų tokie kilimai erdvėje atrodo labai charakteringai ir gali lengvai tapti svarbiausiu kambario akcentu.

Trečioji tendencija – tekstūriški kilimai. Šiandien renkantis kilimą, žmonės daug dėmesio skiria ne tik kilimo spalvai, bet ir tekstūrai. Šį sezoną itin populiarūs ryškią, unikalią tekstūrą turintys kilimai (slidūs, blizgaus, lygaus paviršiaus kilimai arba atvirkščiai – šiurkštūs, grubaus paviršiaus kilimai). Tokių kilimų paskirtis – įnešti naują tekstūrą į interjerą, taip jį papildant ir
suteikiant vizualinio gylio.

Ketvirtoji tendencija – brangakmenių spalvos. Brangakmenių spalvos šiais metais yra populiarios tiek kilimuose, tiek baldų apmušaluose. Sodrios, ryškis spalvos praturtina interjerą, jį pagyvina. Pagal pasirinktą brangakmenio atspalvį, erdvei galima suteikti atitinkamą nuotaiką.

Penktoji tendencija – kelių kilimų sluoksniavimas. Paskutinė tendencija su kuria norime jus supažindinti yra susijusi su interjero dekoravimu kilimais. Šį sezoną itin išpopuliarėjo tendenciją, kai vienoje zonoje (pavyzdžiui: svetainėje ar miegamajame) vienas ant kito yra sudedami du ar trys kilimai. Kilimai paprastai vienas nuo kito skiriasi spalva, tekstūra, dydžiu. Tokiu dekoravimo būdu erdvei stengiamasi suteikti maksimalų kiekį faktūrų, kad interjeras atrodytų kuo dinamiškiau.

Truputis įkvėpimo – kilimas.

KILIMAS JACOB’S LADDER