Baldai – pirmiausia tai yra funkcionali interjero dalis, kuri atlieka jai paskirtą vaidmenį. Be to ši interjero dalis savo dizainu bei estetinėmis savybėmis praturtina namų stilių, papildo kuriamą temą. Taigi niekas negali nuginčyti baldų pasirinkimo proceso svarbos, toks žingsnis turi būti gerai apgalvotas, atspindintis pirkėjo norus, vertybes bei skonį. Kitas be galo svarbus žingsnis, susijęs su baldais, apie kurį interjero leidiniuose bei portaluose yra kalbama mažiau, yra jų tinkamas išdėliojimas erdvėje. Tikriausiai visi esame patyrę jausmą, kai apsilankę namuose, kuriuose nors ir yra gausu žaviai atrodančių baldų bei aksesuarų, kažkodėl jaučiamės nejaukiai, tarsi būtume suvaržyti tų namų erdvės. Taip dažnai nutinka, dėl netinkamo baldų išdėstymo, šiame tekste pateiksime kelias dažnai daromas baldų išdėstymo klaidas ir patarsime, kaip jų išvengti.

 1. Atvira įėjimo bei išėjimo erdvė vedanti į kambarį. Specialistai teigia, kad erdvė apie duris ar kitokio tipo įėjimą, vedantį į kitą kambarį, turėtų būti atvira ir neapkrauta daiktais. Tai reiškia, kad nepatartina baldų ar didelių interjero aksesuarų statyti arti durų, nes tokia baldų pozicija vizualiai, o kartais ir fiziškai trukdo judėjimui iš vienos erdvės į kitą. Atviras įėjimas atrodo tarytum kviečiantis užeiti.

  blissfulbblog
  Šaltinis: blissfulbblog
 2. Erdvėje plaukiojantys baldai. Nesustumkite visų baldų prie sienų. Šis patarimas ypač taikomas svetainės erdvei. Kadangi svetainė – socialinis namų centras, kuriame leidžiame laisvalaikį bei užimame pasikviestus svečius, patogus judėjimas šioje erdvėje ypatingai svarbus. Pavyzdžiui: erdvė, kurioje sofa yra atitraukta nuo sienos, atrodo jaukiai ir suteikia papildomą krypti judėjimui. Jeigu svetainėje turite kilimą, galite naudotis kojelių taisykle. Ši taisyklė sako, kad visos minkštųjų baldų (sofos, fotelių) priekinės kojelės turėtų būti pastatytos ant kilimo.

  muramur
  Šaltinis: muramur
 3. Amerikietiška trijų pėdų taisyklė. Viena pėda – matavimo vienetas, kuris atitinka maždaug 30 centimetrų. Ši taisyklė sako, kad norėdami lengvai judėti erdvėje, turime turėti tris pėdas laisvos erdvės, apėjimui aplink kambarį, kurioje neužkliūtume už baldų ar kitų interjero detalių.

  hanflor.
  Šaltinis: hanflor
 4. Prioritetas arba pagrindinis dėmesio taškas. Baldus erdvėje galime dėlioti atsižvelgdami į vieną pagrindinį objektą ar dėmesio centrą. Pavyzdžiui: židinys gali būti centrinis objektas erdvėje, todėl baldų išdėstymą galima kurti pagal jo poziciją. Baldus dėlioti erdvėje taip pat galima atsižvelgiant į patį didžiausią baldą, pavyzdžiui: pastačius miegamajame lovą, kitus baldus dėlioti atsižvelgiant į jos poziciją.

  decoratualma
  Šaltinis: decoratualma