Anksčiau dekoruojant vaiko kambarį, atrodytų, viskas buvo aišku – berniuko kambariui buvo renkami mėlynos spalvos tapetai, mergaitės – rožiniai. Raštai su meškučiais, širdelėmis ir balionais dominavo gamintojų siūlomuose tapetų albumuose, tačiau šiandien pasirinkimas yra kur kas gausesnis.

Kuriant mažųjų kambarius, daugiau dėmesio yra skiriama stiliui bei augančio vaiko kūrybiškumo vystymui, taip pat atsižvelgiama į jo psichologijos niuansus ir t.t.. Gamintojai kurdami šiuolaikiškus vaikiškus tapetus, stengiasi, kad jų dizainas skatintų reakciją, veiksmą, taip pat keltų pozityvius jausmus. Taigi vaikiškų tapetų pasirinkimas šiandien tapo kur kas sudėtingesniu, bet kartu smagesniu procesu.

Kiekviena šeima ir kiekvienas vaikas yra skirtingas, todėl nėra standartiško, visiems pritaikomo “recepto”, kaip turėtų atrodyti vaiko kambarys. Tačiau yra keletas populiarių tapetų pasirinkimų su kuriais norime jus supažindinti.

Vaikiškų tapetų medžiagiškumas

Renkantis tapetus mažiesiems, kurie jau ima spalvinimo priemones į rankas ir savo meno kūriniais dailina ne tik popieriaus lapus, aktualiausi yra viniliniai plaunami tapetai, kurie yra nesudėtingai nuvalomi ir taip pat pasižymi ilgaamžiškumu bei tvirtumu.

Keli populiarūs vaikiškų tapetų raštai

Geometriniai raštai. Vaikiški tapetai su įvairiais geometriniais raštais (trikampiais, taškeliais, brūkšneliai, bangelėm ir t.t.) yra vienas populiariausių pasirinkimų. Tokie tapetai atrodo moderniai, tvarkingai, bet kartu jie nėra nuobodūs. Jie vaiko kambariui suteikia dinamiškumo.

Gyvūnai bei augalai. Gyvūnus bei augalus vaizduojantys tapetai yra populiarūs tiek mergaičių, tiek berniukų kambariuose. Juk visi vaikai myli gamtą bei gyvūnus, svajoja apie augintinius. Tapetuose gali būti vaizduojami įvairiausi gyvūnai: naminiai gyvūnėliai, laukiniai žvėrys ar net fantastiški ir tik pasakose gyvenantys gyviai. Gyvūnų bei ryškiaspalvių augalų atvaizdai kuria pozityvią vaiko kambario nuotaiką.

Debesys. Svajoti skatinantys tapetai su debesų vaizdais ant vaiko kambario sienų šiandien yra itin populiarus pasirinkimas. Jie atrodo lengvai, neįpareigojančiai ir žaismingai.

Nostalgiški tapetai. Tapetų gamintojai vis dažniau prisimena senųjų pasakų herojus, gražias ir pamokančias jų istorijas.

Mašinos ir profesijos. Kitas populiarus pasirinkimas – vaikiški tapetai vaizduojantys automobilius, lėktuvus, laivus arba įvairių profesijų žmones. Tai tapetų rūšis skatinanti vaiko vaizduotę.

Šiek tiek įkvėpimo – vaikiški tapetai

Tapetai native