Atėjus pavasariui norisi pokyčių, nesvarbu kokie jie būtų: garderobo pokyčiai, aplinkos pokyčiai ar interjero, namų aplinkos pokyčiai. Pristatome tris interjero detales, kurios nesunkiai gali įnešti didelius pokyčius į jūsų namų interjerą: tapetus, kilimus, šviestuvus.

Kodėl būtent tapetai, kilimai, šviestuvai? Kiekviena ši detalė turi specifines interjerą transformuojančias savybes bei yra lengvai derinamos jau su esamu interjeru. Be to, tokie namų erdvės pokyčiai nereikalauja daug pastangų: tapetai yra lengvai ir greitai priklijuojami, šviestuvo pakabinimas ar pritvirtinimas neužima daug laiko, o kilimą reikia tiesiog patiesti pasirinktoje vietoje.

Tapetai. Tapetai šiandien stebina savo įvairove, jų dizaino pasirinkimas yra neišsiimamas, galima rinktis pagal interjero dizaino stilių, specifinį raštą, pasirinktą spalvą ir t.t.. Specialistai šiandien dažnai teigia, kad tapetai, kaip interjero akcentas, geriausiai tinka akcentinei sienai (tai reiškia, kad yra patariama tapetais dengti vieną pasirinktą siena, o likusias palikti dengtas vienspalviais dažai). Tapetai šiandien kartais sau vietą interjere atranda ne tik ant kambario sienų, bet ir netikėtose vietose, apie netikėtus tapetų panaudojimo būdus galite skaityti čia. Taigi kodėl tapetai yra priskiriami prie greitų, interjerą transformuojančių elementų?Nes tapetavimas neužima daug laiko ir yra gan lengvas procesas, o tapetų raštų įvairovės yra itin gausi (pasirinktu raštu galite erdvei suteikti papildomo charakterio).

Fotografija: Emma Fiala
Fotografija: Emma Fiala

Kilimai. Kilimai – minkšti jaukumo elementai, kurie tinkamai parinkti gali suvienyti nederantį interjerą arba tapti išskirtine, akį traukiančia interjero detale. Kilimai – ypatinga dekoravimo detalė, kuria galima įnešti tekstūros į interjerą. Tekstūros svarba interjeruose kartais yra užmirštama, bet dizaino specialistai teigia, kad tai ypatingos svarbos interjero elementas, kuris suteikia gylio įspūdį, todėl nedera jo užmiršti. Jeigu interjere yra labai mažai arba visai nėra skirtingų tekstūrų, purus kilimas su ilgais kutais gali padaryti milžinišką skirtumą (pavyzdys fotografijoje). Taip pat labai tekstūriškai įdomiai gali atrodyti šilkiniai kilimai (blizgaus paviršiaus kilimai).

Fotografija: Bolig
Fotografija: Bolig

Šviestuvai. Šviestuvai – praktiški ir paprastai, savo estetinėmis savybėmis, akį traukiantys interjero elementai. Šviestuvai interjere yra svarbūs todėl, kad geba kurti atmosferiškumą. Specialistai sako, kad interjere yra svarbus netik bendras apšvietimas, bet ir papildomas apšvietimas, skirtas tik tam tikroms zonoms apšviesti. Šiandien šviestuvų pasirinkimas yra iš tiesų nemažas, galima rinktis iš dizainerių kurtų šviestuvų, masinės gamybos šveistuvų ar netgi šviestuvą pasigaminti patiems. Išskirtinį šviestuvą DEK51 su odinio diržo detale šiuo metu galite įsigyti mūsų salone su nuolaida.

oda