Industrinis dizaino stilius yra populiarus jau kelis sezonus ir yra spėjama, kad jo detalės interjere ir šiais metais bus itin ryški ir populiari tendencija. Vienas iš labiausiai atpažįstamų industrinio stiliaus elementų – neapdirbtos, pramoninės medžiagos. Viena iš tokių medžiagų – betonas.

Neapdirbtą ir apdailinėmis medžiagomis nepaslėptą betoną esame labiausiai įpratę matyti lofto tipo būstuose (t.y. buvusiose pramoninės paskirties patalpose), tačiau šiandien galima rasti būdų, kaip tokio urbanistinio šarmo įnešti tiek į būstus daugiabučiuose, tiek į individualius namus. Šiame tekste aptarsime kelis būdus, kaip prisijaukinti šią tendenciją savo namuose.

Betonas arba jį imituojančios medžiagos yra naudojamos tiek apdailoje, tiek baldų dizaine. Iš šios medžiagos dizaineriai semiamasi įkvėpimo netgi tokiems interjero elementams, kaip: tapetams, kilimams, baldų apmušalų atspalviams ir t.t..

Kirill Zakharov / Unsplash
Kirill Zakharov / Unsplash

Betono detalės apdailoje

Šiandien apdailoje ypač populiaru naudoti šias betonines detales: atidengtas betonines lubas, betonines sienų plokštes arba betonines grindis. Norint prisijaukinti kurią iš šių detalių savo namuose, reikia apgalvoti, kaip tokias vizualiai “šaltas” detales gražiai suderinti su šiltais ir jaukiais interjero elementais, kad būtų sukurta taip trokštama namų harmonija. Betoną puikiai “sušildyti” gali mediena bei minkšti audiniai (užuolaidos, kilimai, baldų apmušalai ir panašiai). Toks minkštų ir kietų tekstūrų derinimas erdvėje kuria ne tik balanso įspūdį, bet ir vizualinį kontrastą, kuris yra be galo svarbus bet kokiame interjere.

Jake Campbell / Unsplash
Jake Campbell / Unsplash

Betono detalės akcentuose

Visgi betoninė apdaila yra nemažas įsipareigojimas, tad tie, kurie nori ko nors šiek tiek paprastesnio, gali rinktis įvairiausius betoninius akcentus, kurie namams taip pat suteiks trokštamo industrinio šarmo. Betoninių interjero detalių pasirinkimas šiandien yra itin gausus: kavos staliukai, virtuviniai stalviršiai, vazos ir panašiai. Visgi tikriausiais populiariausias betoninis akcentas yra šviestuvai. Šviestuvai yra stilingas ir subtilus būdas į interjerą įnešti betono spalvos ir tekstūros.

stalo-šviestuvas-ideacemento-600x600

Šviestuvas