Naujausios interjero dizaino tendencijos priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo pokyčių. Jos prisitaiko prie mūsų  kasdienybės taip, kad namai taptų kuo patogesni ir poreikius patenkinantys. Kadangi šiandien mūsų užimtumas yra itin didelis, esame nuolatiniame judėjime, patiriame nemažai streso, namų erdvėje trokštame ramumos, jaukumo ir estetinio pasitenkinimo.

Todėl visai nekeista, kad naujausiose 2016 metų tapetų tendencijose taip pat atrandame ramybės, grožio ir asmeninės stilingos oazės paieškas. Trys aspektai į kuriuos paprastai patariama atkreipti dėmesį renkantis tapetus: spalva, tekstūra bei raštas, šių metų tendencijose daug dėmesio skiriama visiems trims.

Pirmoji tendencija – „grįžimas į gamtą“. Harmonija, ramuma ir lėtas laiko tekėjimas, šių savybių ieškome poilsiaudami gamtoje, o atsiradus galimybei šiuos teigiamus jausmus perkelti į savo nuosavą namų erdvę, be abejo pasinaudotume tokia proga. 2016 metais gamtos motyvai (gėlės, medžiai, lapai, dangus, debesys ir kita) yra itin tendencingi interjere. Ypač madingi šiais metais – gėlių raštai: nuo smulkių elegantiškų iki masyvių, tikroviškų žiedų ant fototapetų; nuo vintažinių botanikos elementų iki modernių augalo formos interpretacijų. Kita su gamta ir natūralumu susijusi tendencija – tekstūrų ir paviršių imitacija. Tai tapetai, kurie realistiškai imituoja medieną, akmenį, metalą, odą, plytas ir kita. Tokie natūralias medžiagas plagijuojantys tapetai atras vietą kiekviename moderniame interjere.

Gamtos motyvų tapetai

Antroji tendencija – geometriniai ir 3D raštai. Kita 2016 metų tapetų tendencija – įvairūs geometriniai raštai, kurie interjerui suteikia tvarkos ir organizuotumo jausmą. Tai gali būti tvarkingai, daug kartų atsikartojantys monochromatiniai arba daugiaspalviai ir ekscentriški raštai.
3D tapetų tendencija tiks tiems, kurie ieško tapetų galinčių visiškai transformuoti sieną. Šie tapetai kuriami „atspalvis ant atspalvio“ principu, todėl pasiekiamas labai tikroviškas 3D efektas. Šis akį patraukiantis raštas įneš elegancijos ir įmantrumo į jūsų namus.

Geometrinių raštų tapetai

Trečioji tendecija – ranka piešto rašto imitacija. Šie meniški tapetai leidžia ne tik menininkams perkelti savo vaizduotę ant popieriaus, o po to realizuoti tai tapeto forma, bet ir tokio tapeto pirkėjui džiaugtis tikru meno kūriniu ant savo sienos. Šie detalūs, itin skoningi tapetai namams suteikia giedrumo, lengvumo, aukštos klasės subtilumo.

Pieštuko imitacijos tapetai