Visi gerai žinome, kad kilimai – dekoravimo akcentai, kurie gali visiškai pakeisti interjerą ir suteikti jam išskirtinumo. Jie gali papildyti erdvę spalvomis, raštais, tekstūromis, suteikti jai gylio. Be viso to, kilimai interjerui suteikia jaukumo, komforto bei minkštumo, kas yra be galo svarbu namų erdvei. Šiandien kilimų pasiūla yra itin didelė, tad kaip išsirinkti tinkamiausią kilimą? Pateikiame kelis patarimus, kurie pagelbės renkantis tobulą kilimą savo namams.

Specialistai visų pirma pataria įvertinti kilimo dydį: kilimas neturėtų būti nei per mažas, nei per didelis. Pavyzdžiui, renkant kilimą svetainei, dažnai yra naudojama “kojų taisykle”. Ši taisyklė sako, kad priekinės minkštųjų baldų kojelės (sofos bei fotelių) turėtų stovėti ant kilimo. Renkantis kilimo dydi miegamajam, patariama rinktis tokį kilimą, ant kurio pastačius lovą, jo kraštai būtų patogiai išlindę iš po jos, kad rytais nebūtų šalta išlipti iš lovos. Kita vertus, šiandien, kuriant šiuolaikiškus namus, dažnai taisyklės yra laužomos, taigi svarbiausia renkantis kilimo dydį yra įvertinti tai kaip jis derės kartu su baldais, ar jų kuriama kompozicija bus harmoninga ir atrodys užbaigta.

Renkantis kilimą, labai svarbu atkreipti dėmesį iš ko jis yra pagamintas. Kilimai šiandien yra gaminami iš įvairiausių medžiagų ir jų mišinių. Galima išskirti keletą populiariausių kilimų medžiagų: nailonas, poliesteris, akrilas bei vilna, taip pat prabangos mėgėjai į šį sąrašą įtraukia šilką. Turbūt viena dažniausiai kilimuose naudojama medžiaga yra nailonas, ši medžiaga kilimų gamyboje yra mėgstama dėl kelių savybių: ilgaamžiškumo ir patvarumo. Nailonas yra brangus sintetinis pluoštas, tačiau laikui bėgant jis atsiperka, nes greitai nudėvėti tokio kilimo tikrai nepavyks. Natūralumą mėgstantiems, labiausiai turėtų patikti kilimai iš vilnos. Šie kilimai rinkoje yra gerai žinomi dėl savo ilgaamžiškumo, patvarumo ir dėl formos neprarandančio, stangraus pluošto. Vienintelis tokių kilimų minusas – sudėtingesnis dėmių valymas.

Kalbant apie kilimo dizainą, du dalykai kuriuos reikia apsvarstyti: spalva bei tekstūra. Kilimų spalva dažnai yra aspektas, nuo kurio pradedama rinktis ir ne veltui, juk spalva turi transformatyvią galią, ji gali visiškai pakeisti namų interjerą. Renkantis kilimą, specialistai pataria įvertinti kitus interjero elementus, raštuotas kilimas tiks erdvėje, kurioje vyrauja vienspalviai baldai, o erdvėje, kurioje yra ir taip daug detalių su ornamentais, tiks vienspalviai kilimai. Kilimai yra itin tekstūriška interjero detalė, todėl renkantis kilimą reikia labai gerai įvertinti jo tekstūrą, apgalvoti kaip pasirinkta tekstūra padės kurti interjero gylio įspūdį.

Dar truputis inspiracijos – Finestra kilimas.

kilimas finestra