Ovalūs kilimai, nors ir nėra tokie populiarūs kaip stačiakampio bei kvadrato formos kilimai, susilaukia tikrai nemažai pirkėjų dėmesio. Žmones, kuriems ovalus kilimas atrodo itin patrauklus interjero dizaino akcentas, nuo šio kilimo įsigijimo kartais sustabdo nežinojimas, kaip tokį kilimą derinti su likusiais erdvės kompozicijos elementais. Pateikiame kelis praktiškus patarimus.

Ovalūs kilimai svetainėje

Jeigu norite ovaliu kilimu praturtinti svetainės kompoziciją, patariama rinktis didelių išmatavimų variantą. Kilimas turėtų būti pakankamai didelis, kad svetainės baldai (sofa, foteliai, kavos staliukas) kojelėmis siektų bent jau jo kraštus.

Ovalūs kilimai valgomajame

Valgomasis yra puiki vieta ovaliam kilimui, ypač tuo atveju, jei turite ovalų valgomąjį stalą. Ovalus kilimas puikiai dera su ovaliais baldais (ovaliais valgomaisiais stalais, ovaliais kavos staliukais, apvalumu pasižyminčiais minkštaisiais baldais). Dvi ovalo formos, derinamos viena su kita, sukuria itin harmoningą kompoziciją.

Ovalūs kilimai erdvės sušvelninimui

Ovalūs kilimai savo apvaliais kraštais gali sušvelninti erdvę, kurioje yra daug griežtų, kampuotų linijų. Derinamos griežtos baldų linijos su ovalia kilimo forma sukuria balanso įspūdį.

Ovalūs kilimai minimalistiniame interjere

Tokie kilimai puikiai tinka minimalistiniuose interjeruose. Kadangi minimalistiniame interjere yra naudojamas itin mažas baldų bei aksesuarų kiekis, tokiame interjere itin gražiai gali atsiskleisti ovalaus kilimo forma.

Truputis įkvėpimo: kilimai

kilimai