Pradžia / Naujienos / Kodėl turėtumėte pamilti skandinaviško dizaino baldus?

Kodėl turėtumėte pamilti skandinaviško dizaino baldus?

Šiandien renkantis baldus susiduriame su be galo didele pasiūla. Baldus galima rinktis pagal jų dizainą (skandinaviško, klasikinio, bohemiško, urbanistinio, kaimiško dizaino baldai ir t.t.), gamintoją ar šalį, kurioje šie buvo pagaminti. Pirkdami baldus atsižvelgiame į ne vieną faktorių: žvelgiame į jų išvaizdą, medžiagiškumą, ilgaamžiškumą ir į tai ar jie dera su bendra namų interjero tematika. Šiandien plačiau norime jus supažindinti su mūsų mylimais skandinaviškais baldais ir pateikiame keletą priežasčių, kodėl ir jūs turėtumėte pamilti šio stiliaus baldus.

Formos ir funkcijos svarba skandinaviškuose balduose. Skandinaviški baldai visame pasaulyje yra gerai žinomi ir populiarūs dėl savo formų bei funkcionalumo. Šių baldų forma pasižymi paprastumu, minimalumu ir elegantiškumu. Skandinaviškiems baldams apibūdinti puikiai tinka posakis: “mažiau yra daugiau” (angl. „less is more“). Paprastumas juose – tarytum filosofija, per kurią yra iškeliama funkcijos svarba. Baldų linijomis kuriamas vizualinis grožis, nepakenkia daikto funkcionalumui ar komfortabilumui.

Natūralios ir ekologiškos baldų medžiagos. Kitas svarbus skandinaviškų baldų elementas – natūralumas. Šie baldai paprastai yra gaminami iš labai kokybiškų ir natūralių medžiagų. Populiarios tokios medžiagos, kaip: natūrali mediena, vilna, medvilnė, linas. Dauguma skandinaviškų baldų yra nežalingi aplinkai: mediena šiems baldams yra perdirbta arba atsakingai išauginta; paprastai naudojama vietinė mediena, tad taip yra prisidedama prie energijos tausojimo.

Ilgaamžiškumas. Skandinaviški baldai taip pat yra gerai žinomi dėl savo tvirtumo ir ilgaamžiškumo. Skandinaviška mediena yra itin tvirta, tad pasirinkus skandinavišką sofą, turėsite baldą, kuris atlaikys didelį svorį ir namus puoš ilgus metus.

Skandinaviško stiliaus baldų adaptabilumas. Dėl savo paprastumo bei elegantiškumo skandinaviški baldai gražiai atrodo ne tik skandinaviško dizaino namuose, bet ir kitu stiliumi įrengtuose namuose.

Baldų lengvumas. Šie baldai ypatingai lengvi tiek vizualine prasme, tiek fizine prasme. Vizualiai skandinaviški baldai neapsunkina erdvės, ją palikdami atvirą ir patogią judėjimui. Fiziškai – dėl savo sudėties šie baldai paprastai yra ganėtinai lengvi, todėl juos galima nesunkiai pergabenti iš vienų patalpų į kitas.

Truputis inspiracijos

Skandinaviškas šviestuvas

Šviestuvas