Kilimai – be galo svarbi dekoravimo detalė, juk visi puikiai žinome, kad tinkamai erdvei parinktas kilimas, gali tapti vienu labiausiai akį traukiančių interjero elementų. Kilimai – būdas namams suteikti ryškumo bei tekstūros, kuri yra svarbi kuriant interjero gylio įspūdį. Be to jie erdvei suteikia minkštumo, jaukumo. Kad būtų lengviau išsirinkti kilimą, pristatome penkias, šiandien itin populiarias, kilimų tendencijas.

Vintažinio stiliaus kilimai

Šiandien namų interjerai dažnai yra gan eklektiški. Kuriant interjerus nėra griežtai laikomasi vieno stiliaus, dažnai yra maišomi giminingi, o kartais ir iš pirmo žvilgsnio nesusiję dizaino stiliai. Vienas populiarus pavyzdys – modernių ir vintažinių detalių derinimas. Vintažiniai kilimai yra puikus būdas į modernius namus įnešti truputi autentiško, unikalaus šarmo. Tikrus vintažinius kilimus galite įsigyti sendaikčių parduotuvėse arba nusipirkti naują vintažinio stiliaus kilimą pasirinktame interjero salone.

Šaltinis: Studio McGee
Šaltinis: Studio McGee

Odiniai kilimai

Kaip jau minėjome anksčiau, kilimai yra vienas geriausių būdų į interjerą įnešti tekstūriškumo. Odiniai kilimai – kilimai, kurie pasižymi įdomia ir išskirtine tekstūra. Oda yra gan universali, ji tinka tiek prie baldų, kurių paviršius yra medinis, tiek prie baldų, kurių paviršius yra metalinis. Tokie kilimai itin stilingai atrodo industrinio stiliaus interjeruose, kur yra daug kitų neapdorotų paviršių: betono, plytų, metalo.

Šaltinis: kathykuohome
Šaltinis: kathykuohome

Kilimai su etniškais motyvais

Kilimai su etniškais motyvais – asocijuojasi su išskirtinėmis kultūromis bei kelionėmis. Šie kilimai puikiai tinka namuose, kuriuose yra vertinamas ekspresyvumas ir charakteringumas, taip pat interjeruose, kuriuose detalėmis norima perteikti tam tikrą istoriją. Etniški kilimai labai išsiskiria savo dizainu, jų grožis labiausiai atsiskleidžia namuose, kur vyrauja natūralumas (natūrali mediena, oda), šviesi sienų spalva.

Šaltinis: Rue Magazine
Šaltinis: Rue Magazine

Nedideli kilimai virtuvėje

Šiandien vis dažniau virtuvėse yra naudojami nedideli, spalvingi bei raštuoti kilimai. Tai yra puikus būdas ne tik įnešti ryškumo į šią erdvę, bet ir ją sušildyti, paminkštinti, juk čia, gaminant maistą, yra praleidžiama nemažai laiko stovint ant kojų.

Šaltinis: thisoldhouse
Šaltinis: thisoldhouse

Tendencija – kilimas ant kilimo

Tiems, kuriems interjere jaukumas ir minkštumas yra prioritetas, gali patikti tendencija – kilimas ant kilimo. Toks sluoksniavimas, kai didesni kilimai yra derinami su mažesniais, arba, kai vienos tekstūros kilimai yra derinami su kitos tekstūros kilimais, interjere atrodo itin netikėtai.

Šaltinis: Pampa
Šaltinis: Pampa

Truputis įkvėpimo – odinis kilimas Fade.

odinis kilimas