Kilimai – viena iš detalių, kuri interjerą paverčia jaukiais, gyvenamais namais. Kilimo medžiagiškumas yra viena svarbiausių savybių, kuria verta pasidomėti dar prieš pradedant rinktis tinkamiausią jaukumo aksesuarą savo namams.

Kilimai gali būti pagaminti iš natūralių ir sintetinių medžiagų. O kuri medžiaga yra tinkamiausia jūsų namams? Pirmiausia reikia įvertinti tai, koks yra jūsų gyvenimo intensyvumas (ar yra padidėjusi trintis namuose) bei atsižvelgti į tai, kokia kilimo estetika jums yra patraukliausia.

Kilimai iš vilnos. Kilimai iš vilnos yra vieni patvariausių kilimų, ekspertai sako, kad tokie kilimai gali tarnauti apie 60 metų, tad investavus į šį aksesuarą, galima bus džiaugtis jo ilgaamžiškumu, estetika ir kokybe ilgai. Vilna yra universalus pluoštas, kuris gerai įgeria dažus ir išlaiko jų pigmentą, tai reiškia, kad galima išsirinkti itin ryškius dizainus ir nebijoti, kad šie greitai nubluks. Kita ypatinga vilnos savybė – ji laibai minkšta ir patogi kojoms. Dėl savo tankumo savybių, vilnai nėra baisus intensyvus judėjimas (ji turi natūralią savybę atsistatyti į savo pradinę būseną)

Kilimai iš šilko. Šilkiniai kilimai išsiskiria savo blizgiu ir slidžiu paviršiumi, todėl atrodo itin prabangiai. Pats audinys gerai sugeria dažus, todėl galima rinktis iš ryškiaspalvių dizainų. Tai nėra itin atsparūs kilimai, todėl rekomenduojama rinktis kilimus, kuriuose šilkas yra maišomas su papildoma patvaresne medžiaga. Šilkiniai kilimai – prabangos elementai, tad jų kaina yra gan aukšta.

Kilimai iš medvilnės. Medvilniniai kilimai – įvairiaspalviai, stilingi ir gan paprasti kilimai. Jie yra gan patvarūs ir daugumą jų galima skalbti skalbyklėje. Tokie kilimai nėra itin brangūs, todėl puikiai tinka žmonėms, kurie renkasi kilimą pagal biudžetą.

Odiniai kilimai. Šie kilimai yra tekstūriški ir stilingi namų aksesuarai. Jie taip pat yra tvirti ir atsparūs, o jų valymas nėra itin sudėtingas.

Sintetiniai kilimai. Sintetinių kilimų savybės priklauso nuo jų kokybės. Kokybiški sintetiniai kilimai yra patvarūs ir lengvai prižiūrimi. Taip pat jų kaina, palyginus su natūraliais kilimais, nėra aukšta. Tokių kilimų minusas – spalva veikiama natūralios šviesos laikui bėgant blunka.

Truputis įkvėpimo – kilimas

kilimas