Kilimai – itin mėgstami interjero dekoravimo elementai. Be dekoravimo funkcijos, kilimai gali atlikti ir kitas funkcijas, tokias kaip: tuščios erdvės užpildymo funkciją bei erdvės jaukinimo funkciją, kai pasirinktai zonai yra suteikiama pildomo, namams taip reikalingo jaukumo. Grindys ant kurių yra paklotas kilimas iškarto sukuria interjero komfortiškumo įspūdį bei sušildo erdvę. Be viso to, kilimai turi ypatingą galią subtiliai išskirti atskiras interjero zonas.

Dydžio svarba

Šaltinis: Westwing España
Šaltinis: Westwing España

Dauguma interjero dizainerių sutinka – niekas kitas taip vizualiai nesuriša interjero į bendrą visumą, kaip tinkamai parinktas kilimas. Geras kilimas chaotišką ir iš pirmo žvilgsnio nederantį interjerą gali suvienyti ir taip sukurti harmoningą kompoziciją. Pavyzdžiui, apvalūs kilimai puikiai gali sušvelninti kampuotą, stačiakampio formos kambarį, kuriam trūksta jaukumo. Kilimai gali interjerą vizualiai sumažinti arba padidinti, suteikti pasirinktai erdvei ryškumo bei charakterio, išskirti atskirą zoną kambaryje. Taigi tinkamas kilimo pasirinkimas – be galo svarbi užduotis. Tikriausiai vienas sunkiausių uždavinių, renkantis kilimą, kilimo dydžio pasirinkimas. Renkantis kilimo dydi, nemažai specialistų rekomenduoja rinktis didesnį kilimą, nes jis turi galia padidinti erdvę ir surišti visą kambario erdvę.

Formos svarba

Šaltinis: apartmenttherapy
Šaltinis: apartmenttherapy

Jeigu norite sumažinti erdvę, tai yra sudalinti ją į atskiras zonas, rekomenduojama rinktis kelis mažesnius kilimus. Renkantis mažesnius kilimus labai svarbi yra jų forma. Mažose erdvėse rekomenduojama rinktis įprastos formos kilimus: stačiakampio arba kvadrato. Apvaliems kilimams reikia daugiau erdvės, šie kilimai itin efektyviai atrodo ekstensyvioje erdvėje. Dinamiški, netradicinės formos kilimai žaviai atrodo moderniose, erdviose patalpose.

Spalvos bei rašto svarba

Šaltinis: urbanoutfitters
Šaltinis: urbanoutfitters

Spalva bei raštas – pirmi dalykai ką pamatome, rinkdamiesi kilimus. Kilimai šiandien yra gaminami iš įvairiausių medžiagų, jie pasižymi itin plačia spalvų palete bei raštų įvairove. Renkantis kilimo spalva, verta žinoti, kad šiltos bei tamsios spalvos suteikia erdvei intymaus jaukumo ir ją šiek tieks sumažina, o šviesūs bei šaltų atspalvių kilimai erdvei suteikia papildomos ramybės bei erdvumo. Renkantis kilimo rašto dydį, specialistai pataria atsižvelgti į kambario dydį. Taip pat neužmirškite, kad kilimai skiriasi savo pluošto storumu: kilimai trumpais plaukeliais tinka intensyvaus judėjimo zonose, nes jie yra lengviau valomi, ilgo plauko kilimai tinka erdvėse, kurioms reikia vizualaus minkštumo (svetainėje, miegamajame ir pan.).

Truputis inspiracijos – kilimas valgomojo zonai Enna

kilimas valgomojo zonai