Žmonėms, kurie domisi interjeru, nesvetimas teiginys, kad interjerą galima kurti aplink jūsų pasirinktą kilimą. Pastarasis teiginys apie kilimų svarbą interjere nėra taisyklė, bet praktiškai yra taikomas kai kurių interjero specialistų. Viena yra aišku – kilimai interjere yra tikrai svarbūs, nes jie gali visiškai pakeisti jau egzistuojantį interjerą arba surišti naujai kuriamą. Taigi kartais kilimo pasirinkimas atrodo ypač svarbus ir truputi gąsdinantis, dėl į jį įeinančių tokių procesų, kaip: kilimų kainos, dydžių, spalvos, medžiagos, tekstūros pasirinkimai. Juk nenorite investuoti nemažos pinigų sumos į kilimą, kurio spalva interjere atrodys ne taip, kaip planavote? Tam, kad būtų lengviau apsispręsti, norime pateikti keletą praktiškų patarimų.

Spalva. Kilimų spalvos yra pirmas dalykas, kurį pamatome rinkdamiesi kilimą savo pasirinktai namų erdvei salone ar internetiniame tinklalapyje, todėl tai yra puikus pradinis taškas, nuo kurio galima pradėti paieškas. Atsižvelkite į šiuos aspektus: kokios spalvos yra jūsų kambarys, kokios spalvos bei raštai naudojame jūsų interjere kaip akcentai. Erdvėje, kurioje yra daug spalvų ir raštų, patariama naudoti vienspalvius, neutralios paletės kilimus. Jeigu jūsų erdvė yra balta, juoda pilka – tokiam (monochromatiniui) interjerui tiks raštuotas, ryškesnis kilimas. Jeigu kilimą renkatės prieš kurdami likusį interjerą, atsižvelgdami į kambario akcentus, kurių neįmanoma pakeisti, galite rinktis jums patinkančios spalvos kilimą ir likusius interjero elementus derinti prie jo. Nors kilimai yra ganėtinai brangūs, jie yra puikus interjero akcentas, kurį rinkdamiesi galite būti itin kūrybiški, nebijokite keistų spalvų, formų, raštų, juk kilimas nėra amžinas, ateityje jį galėsite pakeisti. Unikalaus dizaino kilimas jūsų gražų interjerą gali padaryti išskirtinai gražiu.

spalva-sarahshermansamuel
Nuotrauka: sarahshermansamuel

Tekstūra. Tekstūra interjere yra be galo svarbi, tinkamai panaudota ji interjerui suteikia jaukumo bei užbaigtumo. Kilimas yra puikus būdas interjerui suteikti tekstūros. Šiandien renkantis kilimo tekstūrą yra kur kas daugiau opcijų nei kilimas su ilgais kutais. Jau vien medžiaga iš kurios yra pagamintas kilimas, puikiai atsispindi jame per tekstūrą. Rinkdamiesi kilimą pagal šį bruožą, atsižvelkite į kitas vyraujančias tekstūras jūsų pasirinktoje erdvėje. Išskirtiniuikambario dizainui sukurti, patariama naudoti kontrastus, pavyzdžiui: metalinius baldus derinti su minkštais, pūkuotais kilimais. Interjerui elegancijos suteikia slidūs, šilkinės tekstūros kilimai; jaukumo ir šiltumo įspūdį sukurti galima pasitelkus kailio imitacijos kilimus; o vyriškam ir griežtesniam interjerui puikiai tinka odiniai kilimai. Rinkdamiesi kilimo tekstūrą, neužmirškite atsižvelgti į savo gyvenimo būdą, pavyzdžiui: kai kurie kilimai yra labiau tinkami viengungiams, kiti šeimoms su vaikais ir panašiai, šiuo klausimu visada pasikonsultuokite su pardavėju.

Nuotrauka: dustjacket-attic
Nuotrauka: dustjacket-attic

Dydis. Renkantis kilimo dydį, egzistuoja keletas taisyklių, tačiau kaip ir bet kuriame kitame kūrybiškame procese, šias taisykles galima laužyti ir kurti savas, tinkančias konkrečiam interjerui ir jūsų skoniui. Patariama, kad kilimo dydis užpildytų sėdimąją dalį, tai yra: baldai sėdėjimo erdvėje turėtų priekinėmis kojomis būti pastatyti ant kilimo.Pasitelkime keltą pavyzdžių: jei svetainėje baldai yra kambario centre, sofos bei fotelių priekinės kojos turėtų stovėti ant kilimo; jei kilimas naudojamas po valgomojo stalu, atstumus kėdes, kėdžių priekinės kojos turėtų likti ant kilimo ir t.t.. Tačiau mažoje erdvėje, kai baldai yra sustumti prie sienų, ši taisyklė neturi būti taikoma, pavyzdžiui: nedidelėje svetainėje galima naudoti visai mažą kilimą po kavos staliuku.  Ši taisyklė naudojama todėl, kad per mažas kilimas interjerui gali suteikti nepastovumo įspūdį, pakankamai didelis kilimas jį padaro vientisą bei harmoningą.

Nuotrauka:  Immy and Indi
Nuotrauka: Immy and Indi