Idealius namus paprastai įsivaizduojame taip: erdvūs, patogūs, stilingi namai su daug natūralios šviesos, užpildančios kambarius dienos metu. Šviesūs namai asocijuojasi su jaukumu, pozityvumu, todėl visai nekeista, kad kuriant namų interjerą nemažai dėmesio yra skiriama apšvietimui. Šviestuvai yra labai atmosferiški dekoravimo elementai, kurie interjere atlieka tiek praktinę, tiek estetinę funkciją. Šiandien plačiau aptarsime svetainėje naudojamus šviestuvus ir apšvietimo būdus.

Kuriant namų apšvietimą, paprasti daugiausiai laiko yra skiriama būtent svetainei, juk šioje namų erdvėje yra praleidžiama daug laisvo laiko. Svetainė atlieka nevieną funkciją, todėl čia reikia daugiau nei vieno šviestuvo ar apšvietimo būdo. Gerai apšviesta svetaine yra laikoma tokia svetainė, kurioje yra: pagrindinis, funkcinis bei akcentinis apšvietimas.

Bendras apšvietimas. Bendram apšvietimui yra skirti lubose įmontuoti arba pakabinami virš galvos šviestuvai, tokie šviestuvai apšviečia visą kambario erdvę. Renkantis bendram apšvietimui skirtą šviestuvą, interjero specialistai dažnai rekomenduoja rinktis stilingą, pakabinamo tipo šviestuvą, sietyną, kuris taptų dėmesį sukoncentruojančiu objektu (toks šviestuvas ne tik apšvies kambarį, bet ir taps išskirtine interjero dalimi).

Funkcinis apšvietimas. Funkciniam apšvietimui reikalingi tokie šviestuvai, kurie atlieka konkrečią paskirtį. Svetainėje tai paprastai yra skaitymui skirti šviestuvai (sieniniai šviestuvai, staliniai šviestuvai, toršerai).

Akcentinis apšvietimas. Šio tipo apšvietimas yra naudojamas konkretiems objektas apšviesti (pavyzdžiui – meno kūrinimas) taip juos išryškinant. Nors dažniau tokiu apšvietimu tiesiog bandoma sukurti intymesnę, jaukesnę atmosferą. Tam dažniausiai naudojami “prigesinti” (ne itin ryškiai šviečiantys) staliniai šviestuvai bei toršerai, kurie yra statomi šalia vienos iš sienų.

Kviečiame pasigrožėti stilingu svetainės apšvietimu Aspyn Ovard svetainėje (fotografijos: vintagerevivals).

Dar truputi įkvėpimo – šviestuvas RD15 8 ARMS.

Šviestuvas-RD15-8-arms