Sofa – baldas, kuris svetainės erdvėje paprastai atlieka patį svarbiausią vaidmenį. Kadangi būtent šioje erdvėje praleidžiame nemažai laiko, labai svarbu tinkamai pasirinkti šį baldą. Sofa turi būti ne tik vizualiai patraukli, patogi, bet ir kokybiška, juk norime ja džiaugtis tikrai ne vienerius ar dvejus metus. Sofų pasirinkimas yra iš tiesų labai gausus, tad išsirinkti tinkamiausią variantą savo namams – tikrai nepaprasta užduotis. Šiandien siūlome pasisemti šiek tiek išminties iš dažnai daromų sofos pasirinkimo klaidų.

Šaltinis: breather / unsplash
Šaltinis: breather / unsplash

1. Patalpos dydžio neįvertinimas – per maža arba per didelė sofa. Sofos gali būti įvairiausių dydžių – nuo itin kompaktiškų, lengvai atrodančių sofų, skirtų mažoms svetainėms, iki masyvių baldų ant kurių gali sutilpti nemaža kompanija. Netinkamas dydžio pasirinkimas – viena dažniausių sofos pasirinkimo klaidų. Tiek per maža, tiek per didelė sofa erdvėje gali atrodyti labai neproporcingai. Netinkamas šio baldo dydis gali visiškai sugadinti interjero balanso jausmą. Taigi dar prieš pradedant ieškoti sofos, pirmiausia visada reikia išmatuoti turimą erdvę ir apsispręsti kokio dydžio baldas jai tiktų labiausiai.

Sumanus triukas: radus patinkančią sofą ir išsiaiškinus tikslius jos išmatavimus (ilgį, plotį, aukšti), dažymo juosta, vietoje kur stovės sofa, galima pasižymėti jos kontūrą, tai padės lengviau įsivaizduoti, kaip toks baldas atrodys būtent toje vietoje.

2. Netinkamo sofos stiliaus pasirinkimas. Sofos gali būti įvairiausių stilių: skandinaviškos, klasikinės, vintažinės, modernios, industrinės ir t.t.. Renkantis šį baldą, svarbu atsižvelgti į bendrą namų stilistiką, juk dažniausiai kiekvienuose namuose vyrauja viena, visą interjerą vienijanti tema. Pasirinkus sofą, kuri visiškai nedera prie esamo interjero, ji atrodys kaip ne savo vietoje.

Šaltinis: stephen di donato / unsplash
Šaltinis: stephen di donato / unsplash

3. Netinkamas sofos audinio pasirinkimas. Pasirinkus labiausiai patinkantį sofos modelį, ateina metas pasirinkti audinį. Renkantis audinį be galo svarbu įvertinti savo gyvenimo būda, nes, pavyzdžiui, vieni audiniai gali būti labai gražūs, bet visiškai netinkami namams, kuriuose yra mažų vaikų arba augintinių.

4. Netinkamas sofos spalvos pasirinkimas. Spalva interjere įtakoja erdvės suvokimą, pavyzdžiui, šviesios sofos gali tikti mažoms svetainėms, nes jos vizualiai padės sukurti papildomos erdvės įspūdį, o ryškiais, gan masyviais raštais margintos sofos itin gerai atrodo didelėse svetainėse, kuriose jos sukoncentruoja dėmesį.

5. Prastos kokybės sofos pasirinkimas. Baldai – nemaža investicija. Yra baldų, kuriems galima skirti mažesnę pinigų sumą, ir yra baldų į kuriuos reikia investuoti kuo daugiau. Sofa yra tas baldas į kurį reiktų investuoti didžiausią įmanomą sumą, nes dažnai sofų kaina atspindi jų kokybę. Pigi sofa paprastai reiškia, kad tai nėra itin kokybiškas baldas (ji greitai nusidėvės ir praras savo formą).

Šaltinis: justin schuler / unsplash
Šaltinis: justin schuler / unsplash

Šiek tiek įkvėpimo – sofa Pepe 

sofa pepe