Rinkdamiesi baldus bei interjero aksesuarus paprastai daug dėmesio skiriame jų estetikai bei kokybei. Įvertiname tai iš kokių medžiagų baldai yra pagaminti, koks yra jų kainos ir kokybės santykis ir panašias. Bet renkantis baldus, dažniausiai žmonės suklysta ne rinkdamiesi jų medžiagiškumą, spalvą ar stilių, o dydį.

Badų bei aksesuarų proporcijos dažnai lemia ar bendra kambario erdvė atrodys harmoningai. Siūlome susipažinti su trimis interjero elementais, kuriuos dažniausiai perkame per mažus, bei itin svarbiu svetainės baldu, kurį paprastai įsigyjame per didelį.

Per maži kilimai. Savaime suprantama, kad kilimo dydis dažnai lemia jo kainą, tad kartais bandydami sutaupyti apsiribojame mažesniu variantu. Tačiau interjero specialistai sako, kad taip taupydami, kartais galime padaryti didžiulę klaidą. Per mažas kilimas erdvėje atrodo tarytum ne savo vietoje, taip yra sukuriamas disbalanso įspūdis. Specialistai pabrėžia, kad visada yra geriau pirkti kiek per dideli kilimą, nei per mažą. Didelis kilimas tampa rišamuoju interjero elementu ir sukuria harmoningos erdvės vaizdą.

Per maži šviestuvai. Kitas interjero elementas, kuris dažnai yra perkamas netinkamo dydžio – šviestuvas. Stalinis šviestuvas turėtų būti pakankamai aukštas, kad jo viršutinė dalis būtų sėdinčiojo akių lygyje. Renkant šviestuvą valgomojo stalo apšvietimui, reikia rinktis pakankamai didelį šviestuvą, kad pakabintas šis apšviestų visą stalo plotą, arba derinti kelis mažesnius pakabinamus šviestuvus.

Per maži paveikslai. Jeigu ant sienos ketinate kabinti vieną paveikslą, jis turėtų būti pakankamai didelis, kad gražiai užpildytų sieną ir atrodytų kaip gerai suplanuotas interjero papildymas. Interjero specialistai sako, kad paveikslas turėtų užimti ¾ tos sienos ant kurios jis bus kabinamas

Per didelė sofa. Rinkdamiesi sofą, norime, kad ant jos galima būtų sutilpti ne tik patiems, bet ir pasodinti užsukusį svečią, tad dažnai renkamės masyvų baldą. Tačiau nereikėtų persistengti su sofos dydžiu, juk svetainės erdvėje norime lengvai judėti (prie sofos turėtų būti galima prieiti iš abiejų pusių). Baldai turėtų būti proporcingas erdvei, mažai svetainei – tinka mažesnė sofa, didelei svetainei – tinka didesnė sofa.