Namų erdvės dekoravimas įvairiais aksesuarais yra labai populiarus būdas paįvairinti jūsų namų interjerą. Aksesuarai tai nedidelės detalės, kurios padaro dideli skirtumą, kuriant jaukų, modernų, industrinį, retro ar bet kurį kitą stilių. Aksesuarais laikome, tokius daiktus, kaip: lėkštes, puodelius, stalo įrankius, statulėles, raktines, padėklus, žvakides, laikrodžius, veidrodžius, foto rėmus ir kita.

Projektuodami savo namų erdvės interjerą pirmiausią galvojame apie bendrą vaizdą: apdailą, baldus. Aksesuarų parinkimą paliekame pabaigai arba visai tai užmirštame. Bet aksesuarus turėtume laikyti vyšnia ant torto, kuri išbaigia visą kruopščiai planuotą projektą, todėl verta gerai apgalvoti ką aksesuarų panaudojimas suteiks interjerui ir nebijoti eksperimentuoti renkantis originalius namų aksesuarus.

Aksesuarus galime suskirstyti į tris kategorijas: aksesuarai sienoms, aksesuarai stalui ir aksesuarai minkštiesiems baldams. Dekoruojant patalpas turime atsižvelgti į jų erdvę, jei patalpos nėra itin didelės, geras sprendimas sienas dekoruoti veidrodžiais, kurie praplės erdvę. Tuščias sienas galima dekoruoti pasirinktais meno kūriniais ar nuotraukomis rėmeliuose. Taip pat sienų aksesuaru gali tapti sieninės lentynos, kuriose galėsite eksponuoti pasirinktus aksesuarus.

Šiandien interjere dažnai renkamės skandinaviško dizaino įkvėptas neutralias spalvas (baltos arba pilkos sienos, neutralios grindys) todėl aksesuarai yra puiki galimybė įnešti įvairesnių spalvų. Puošdami sofą, fotelį galite rinktis iš įvairiausių spalvų, raštų, tekstūrų. Baldus galite dekoruoti ir pledais, kurie interjerui suteiks minkštumo. Kavos staliukus galite dekoruoti pasirinktais smulkiais aksesuarais: statulėlėmis, padėkliukais, vazomis.